Yarından Sonra Gelecek İlk Zam Belli Oldu: Yüzde 55 Zam Geldi

1 Temmuz tarihi itibarıyla elektrik fiyatlarına yapılan yüzde 38’lik zam, iğneden ipliğe tüm ürün ve hizmet bedellerinin artış göstermesine neden olacak.

Enflasyonu en çok artıran faktörler arasında ilk sırada yer alan enerji maliyetlerinin artışı, büyükşehir belediyelerindeki ulaşım fiyatlarında da değişikliğe gidilmesine neden oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yapılan UKOME toplantılarının ardından ulaşım tarifelerine ciddi zamlar yapıldığını duyurdu.

KOCAELİ’DE ULAŞIMA YÜZDE 55 ZAM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, UKOME toplantısında Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası’nın yüzde 70 zam talebini masaya yatırarak ücretlere yüzde 53,82 oranında zam yapma kararı aldı. Bu zam ile beraber şehir içi ulaşım için indi-bindi ücreti 20 lira olarak belirlendi. İndirimli bilet fiyatı ise yüzde 55 oranında artışa uğrayarak 14 liraya çıkarıldı.

DİYARBAKIR’DA HALK OTOBÜSLERİNE YÜZDE 50 ZAM

Diyarbakır’da ise şehir içi toplu taşımada beklenen zam kararı geldi. Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı (UKOME) beklenen zam kararını onayladı.

Şehir içi ulaşımda belediye ve özel halk otobüslerinde tam bilet 10 liradan 15 liraya, indirimli bilet ise 8 liradan 12 liraya, öğrenci bilet ise 6 liradan 8 liraya yükseldi. Abonman öğrenci aylık biniş ise 245 liradan 400 lira seviyesine yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx