Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde 2. Muhittin Böcek dönemi başladı

Antalya’da ikinci kez üst üste Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek bir ilke imza atan Muhittin Böcek, belediye önünde düzenlenen törenle görevine başladı. Büyük coşkunun yaşandığı törende Başkan Böcek, “Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dini, dili, mezhebi, yaşam tarzı nedeniyle ayırmadan hizmet edeceğim” dedi. Antalya’nın yine barışın, çağdaşlığın, özgürlüğün kenti olmaya devam edeceğinin altını çizen Başkan Böcek, “Verdiğiniz oyları namusum gibi koruyacağıma söz veriyorum. Herkesin Başkanı olmaktan asla vazgeçmeyeceğim” diye konuştu.

Antalya’da ikinci kez üst üste Büyükşehir Belediye Başkanı seçilerek bir ilke imza atan Muhittin Böcek için mazbatasını aldıktan sonra Büyükşehir Belediyesi önünde göreve başlama töreni düzenlendi. Törene CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Parti Meclis Üyesi Şengül Yeşildal, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Deniz Demiröz, CHP Antalya Milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı, Mustafa Erdem, Sururi Çorabatır, CHP İlçe Belediye Başkanları, CHP İlçe Başkanları ve çok sayıda vatandaş ile belediye personeli katıldı.  Alanı dolduran vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile büyük coşku yaşadı.  Vatandaşların sevgi gösterileriyle karşıladığı Böcek, ‘Herkesin Başkanı’ sloganları ile alkışlar eşliğinde Antalyalıları selamladı. 

OY VEREN VERMEYEN HERKESİN EMRİNDE OLACAĞIM

Başkan Böcek konuşmasına 26 Ocak’ta adaylığını açıklayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e, partililere ve kendisine güvenen, inanan tüm vatandaşlara teşekkür ederek başladı. Başkan Böcek bundan sonra da oy veren vermeyen bütün Antalyalıların emrinde olacağını ifade ederek, vatandaşlara şöyle seslendi: “Siz bana, yeniden âşık olduğum Antalya’ma hizmet etme görevini bahşettiniz. Antalya’nın bağrında doğup büyüyen ben; sizden biri olduğumu da, koltukların ve makamların geçici olduğunu da, bana verdiğiniz sorumluluğun değerini de hiç unutmadım.  Memleketimin ve vatanımın hiçbir köşesinde, başımı öne eğdirecek bir yanlışa imza atmadım.  Attığım her adımı; sizlere duyduğum sorumluluk, memleketime ve vatanıma olan sevdamla attım. Gücümü hep sizden, sevgiden aldım. Gücümü hep her şeyimizi borçlu olduğumuz Cumhuriyet’ten ve Atatürk’ten aldım.”

CUMHURİYET KAZANDI

“Bu seçimi ne kazandı biliyor musunuz?” diye soran Başkan Böcek, “Bu seçimi 5 yıl önce göreve geldiğimde ilk işimiz olarak yaptığımız arkamdaki tabelaya eklediğimiz Türkiye Cumhuriyeti yazısı kazandı.  Torosların evladı dediğiniz köylü çocuğu Muhittin Böcek’i bugünlere getiren Türkiye Cumhuriyeti kazandı. Bu seçimi demokrasi kazandı” dedi.

Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu vurgulayan Başkan Muhittin Böcek, “Ne mutlu bana ki Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni üst üste iki defa kazanan bir belediye başkanı olarak huzurlarınızdayım. Birlikte çalıştık, birlikte başardık. Antalya’mız kazandı. Antalya’mıza yeniden baharı getiren sizlersiniz. Geleceğe dair umutlarımızı yeşerten sizlersiniz. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Pandemiden orman yangınına depremden sellere zorlukları halkla birlikte aştıklarını dile getiren Başkan Muhittin Böcek, şunları kaydetti: “Hiçbir bahaneye sığınmadık. Verdiğimiz sözleri teker teker yerine getirdik. Vazgeçmedik, pes etmedik, yorulmadık, yılmadık. Allahıma şükürler olsun ki yıkılmadık. Çünkü biz atamızın “dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar” sözünü her daim ilke edindik. Dinlenmeyeceğiz, yorulmayacağız, her zamankinden çok daha fazla çalışacağız. Seçim sürecindeki haksız eleştirileri, yalanları, tüm engellemeleri geride bırakacağız. Mevlana’nın dediği gibi dün dünde kaldı cancağızım, bugün güzel şeyler söylemek lazım.”

DESTAN YAZDIK

Elde ettikleri seçim başarısıyla bugüne kadar görülmemiş bir destan yazdıklarının altını çizen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediyemizle birlikte 19 ilçeden kazandığımız 16 ilçe belediyemizin yanı sıra İbradı, Gündoğmuş, Kumluca’yı da kendi belediyemiz gibi göreceğiz. 19 ilçemizin belediye başkanlarıyla, meclis üyelerimizle, 15 bin 486 çalışma arkadaşımızla, 913 muhtarımızla, sivil toplum örgütlerimizle omuz omuza çalışacağız.  2 milyon 696 bin Antalyalıya, her yıl ziyarete gelen 25 milyon yerli yabancı misafire en iyi şekilde hizmet sunacağız. Şimdi görevimiz daha büyük. Halkımızın bizlere verdiği muhteşem desteğin ve sorumluluğun farkındayız. Sadece vaatlerimizi değil daha fazlasını yapacağız. 

Söz verdiklerimizin daha fazlası için çalışacağız.”

HERKES KAZANDI

Antalya’yı daha güzel yarınlara ortak akılla taşıyacaklarını söyleyen Başkan Muhittin Böcek, “Hep söyledim yine söylüyorum. Bu seçimi kazanan emeklilerimizdir, çiftçilerimizdir, turizmcilerimizdir, esnafımızdır, gençlerimizdir, kadınlarımızdır, işçilerimizdir, emekçilerimizdir. Bu seçimi kazanan birlikte alın teri döktüğümüz belediye çalışanlarımızdır. Şimdi buradan söylüyorum, bütün çalışma arkadaşlarım sadece görevini aksatmadan yapacak, asla siyaset yapmayacaktır” ifadelerini kullandı. Başkan Böcek, bu seçimi, kendisini TC vatandaşı kabul eden, ezana, al bayrağa sahip çıkan,  Cumhuriyetin değerlerine ve mavi gözlü dev adamın devrimlerine inanan herkesin kazandığını vurguladı. 

HERKESİN BAŞKANI OLMAYA DEVAM EDECEĞİM

Antalyalıların kendisine “Herkesin Başkanı” dediğini hatırlatan Başkan Böcek, ömrünün sonuna kadar buna layık olmaya çalışacağını ifade ederek, “Ayırmadan, kayırmadan, milletimizin parasını milletimize harcamaya devam edeceğim. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hiç kimseyi ötekileştirmeden, hiç kimseyi dini, dili, mezhebi, yaşam tarzı nedeniyle ayırmadan hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, dünya kenti Antalya’nın yine barışın, çağdaşlığın, özgürlüğün kenti olmaya devam edeceğinin altını çizdi. Vatandaşın oylarını namusu gibi koruyacağına söz veren Başkan Böcek, “Herkesin Başkanı olmaktan asla vazgeçmeyeceğim. Ben sözümü Antalya’mıza, sizlere verdim. Azimle gururla 5 yıl daha. Sevgiyle kalın, cumhuriyetle kalın, Atatürk’le kalın” diyerek sözlerini tamamladı. 

Başkan Böcek, konuşmasının ardından İl Başkanı Nail Kamacı, Milletvekilleri ve İlçe Belediye Başkanları ile birlikte halkı selamladı. Başkan Böcek daha sonra belediyede tebrikleri kabul etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx